18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Fodbold Ukraine - Premier League

Se odds

Stillingen

#   Hold K V U T F - I +/- P Form
1 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv  8 7 1 0 23-2 +21 22 VUVVVV
2 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk  8 6 1 1 19-4 +15 19 TVVUVV
3 Desna Desna  8 5 1 2 12-12 0 16 VVTTUV
4 SC Dnipro-1 SC Dnipro-1  8 5 1 2 13-8 +5 16 VTVVTV
5 Vorskla Vorskla  8 4 3 1 15-7 +8 15 VUVTUV
6 FC Olexandriya FC Olexandriya  8 4 2 2 8-6 +2 14 VUVUVT
7 Zorya Zorya  8 4 2 2 16-9 +7 14 TUVVUV
8 Veres Rivne Veres Rivne  8 3 2 3 8-8 0 11 TUVVVT
9 Rukh Lviv Rukh Lviv  8 2 2 4 6-10 -4 8 VUTVUT
10 FC Kolos Kovalivka FC Kolos Kovalivka  7 2 2 3 5-12 -7 8 VUTTTV
11 Inhulets Petrove Inhulets Petrove  8 2 1 5 8-14 -6 7 TUVVTT
12 Metalist 1925 Metalist 1925  8 2 1 5 6-12 -6 7 VTTTTU
13 FC Minaj FC Minaj  7 1 3 3 5-9 -4 6 TUTUUT
14 Chornomorets Odessa Chornomorets Odessa  8 1 2 5 9-21 -12 5 TVTUUT
15 Mariupol Mariupol  8 1 1 6 11-21 -10 4 TTTTVT
16 FC Lviv FC Lviv  8 0 3 5 4-13 -9 3 TUTTTU
Se flere kampe

Over/under statistik

  Total antal mål (hold + modstander) Scorer / Scorer ikke
  Hold K Gns. 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ Clean sheets Scorer ikke
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 8 3,13 100% 88% 50% 38% 75% 0%
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 8 2,88 100% 100% 63% 13% 63% 0%
Desna Desna 8 3,00 100% 88% 75% 38% 38% 25%
SC Dnipro-1 SC Dnipro-1 8 2,63 100% 88% 63% 13% 38% 13%
Vorskla Vorskla 8 2,75 100% 88% 38% 38% 38% 13%
FC Olexandriya FC Olexandriya 8 1,75 100% 38% 25% 13% 38% 25%
Zorya Zorya 8 3,13 100% 75% 50% 25% 25% 13%
Veres Rivne Veres Rivne 8 2,00 88% 50% 38% 25% 50% 38%
Rukh Lviv Rukh Lviv 8 2,00 100% 75% 25% 0% 13% 38%
FC Kolos Kovalivka FC Kolos Kovalivka 7 2,43 86% 57% 29% 29% 43% 43%
Inhulets Petrove Inhulets Petrove 8 2,75 100% 88% 50% 13% 13% 38%
Metalist 1925 Metalist 1925 8 2,25 88% 75% 38% 13% 13% 63%
FC Minaj FC Minaj 7 2,00 100% 71% 14% 14% 14% 43%
Chornomorets Odessa Chornomorets Odessa 8 3,75 100% 100% 100% 50% 0% 50%
Mariupol Mariupol 8 4,00 100% 100% 88% 50% 0% 25%
FC Lviv FC Lviv 8 2,13 88% 63% 38% 13% 13% 50%

Snit pr. kamp

  Hold BoldbesiddelseHjørnesparkFrisparkOffsideSkud forbi målSkud på mål
FC Kolos Kovalivka FC Kolos Kovalivka 57,00%10,0024,002,007,007,00
Inhulets Petrove Inhulets Petrove 48,00%9,0012,002,002,004,00
Desna Desna 66,00%7,0010,000,002,002,00
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 54,00%7,0015,002,007,007,00
Vorskla Vorskla 57,00%6,0015,500,505,003,50
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 54,00%5,007,000,002,005,00
FC Lviv FC Lviv 45,00%5,0012,002,001,006,00
Zorya Zorya 55,00%4,0016,003,005,005,00
Veres Rivne Veres Rivne 46,00%4,0015,002,006,003,00
FC Olexandriya FC Olexandriya 52,00%4,0013,002,008,004,00
SC Dnipro-1 SC Dnipro-1 52,00%2,0013,002,006,006,00
Metalist 1925 Metalist 1925 37,00%1,0010,000,003,001,00
FC Minaj FC Minaj 56,00%1,008,002,002,003,00
Mariupol Mariupol 35,00%1,0013,002,001,000,00
Rukh Lviv Rukh Lviv 36,00%0,0019,002,002,005,00
Feedback